Пластика дефектів черепа | Spinex

Хірургія головного мозку

Пластика дефектів черепа

Пластика дефектів черепа

Дефекти кісток черепа – мають місце у більшості пацієнтів, які перенесли резекційні краніотомії. Внаслідок цього розвивається посттрепанаційний синдром (синдром трепанованого черепа. Для цієї патології характерний дифузний головний та місцевий біль в області дефекту, що починається або посилюється при зміні атмосферного тиску, температури навколишнього середовища. Також виникає випинання мозку в дефект при кашлі, чханні, нахилі голови, фізичному напруженні і т.п., що призводить до значного дискомфорту. Пацієнти скаржаться на боязнь пошкодження мозку через «кісткове вікно», поява почуття неповноцінності і косметичний дефект. Також виникають труднощі в зосередженні уваги, виконанні інтелектуальних завдань, порушення пам’яті, сну, зниження толерантності до емоційних навантажень і алкоголю. Так само для хворих характерні психічні порушення.

Після резекційної трепанації судомні напади відзначаються в 28% випадках, а судомна готовність за даними електроенцефалографії (ЕЕГ) зустрічається у 40% хворих, однак після краніопластики тільки у 20% хворих зберігаються ЕЕГ зміни, що відповідає рівню у неоперованих пацієнтів, які перенесли важку черепно-мозкову травму.

Необхідність виконання краніопластики визначається головним чином необхідністю герметизації порожнини черепа (захист головного мозку від зовнішніх впливів і нормалізація кровопостачання мозку), також у косметичних цілях.

Для пластики дефекту кісток черепа на сучасному етапі може використовуватись аутокістка (власна кістка), гомо-чи алотрансплантат (ліофілізована або формалінізована гомокістка); ксенотрансплантати (акрилові матеріали – протакрил, органічне скло – плексиглас, палакост і металеві пластини – срібні, танталові, та ін).

Наш досвід показав високу ефективність застосування аутокістки і титанових сітчастих трансплантатів для пластики дефектів кісток склепіння черепа. Ми маємо значний досвід проведення  таких операцій, які практично не супроводжуються ускладненнями.

Також, в медичному центрі Spinex проводяться операції при складних краніофаціальних дефектах із застосуванням пластичної хірургії і 3D реконструкції.

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля