Гідроцефалія | Spinex

Хірургія головного мозку

Гідроцефалія

Гідроцефалія

Головний мозок в нормі оточений рідиною (ліквором), яка також заповнює його порожнини (шлуночки). При надмірному накопиченні ліквору виникає розширення шлуночків та стиснення мозку – гідроцефалія.

Гідроцефалію поділяють на вроджену та набуту. Остання, в свою чергу, буває посттравматична, постінфекційна, пухлинного генезу, на грунті цереброваскулярної патології, та ін.

 Гідроцефалію супроводжують наступні симптоми:

  • головний біль, на висоті якого можливе виникнення блювоти
  • дезорієнтація в часі, розвиток грубих розладів пам’яті, зниження інтелекту і критики, поява апатії
  • порушення ходи у вигляді необхідності широко розставляти ноги і робити дрібні кроки, розвиток слабкості в нижніх кінцівках 
  • нетримання сечі, імперативні позиви, епізоди нічного нетримання або постійне нетримання сечі
  • зниження гостроти зору.

Діагноз гідроцефаля грунтується на клінічних проявах та даних додаткових методів досліджень: комп’ютерної томографії, МРТ.

Лікувальний комплекс при гідроцефалії включає консервативні або хірургічні заходи. При значному ступені важкості захворювання та при відсутності ефекту від медикаментозного лікування показано виконання хірургічного втручання –вентрикуло-пертонеального шунтування. Суть операції полягає в створенні зв’язку між мозком та черевною порожниною за допомогою шунта. Внаслідок цього вся лишня рідина, що накопичується в мозку буде відтікати в живіт і там всмоктуватись. Отримати консультацію з приводу даної патології можна в медичному центрі Spinex.

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля