Грижа міжхребцевого диску | Spinex

Хірургія хребта

Грижа міжхребцевого диску

Грижа міжхребцевого диску

Зображено розірване фіброзне кільце та грижу, що
стискає нерв.

Немає, напевно, жодної людини у якої б, на протязі життя, не виникали болі у хребті, руках чи ногах.  Зазвичай це пов’язано з «сидячою» роботою, роботою з постійними фізичними навантаженнями, травматизацією хребта. Іноді ці болі минають самостійно, іноді необхідно медикаментозне лікування.

Але бувають такі ситуації, коли біль нічим не знімається, він стає щоденним та цілодобовим, порушується хода, постава, виникає заніміння та слабкість у руці чи нозі, сон стає неможливим.

Біль буває такої інтенсивності, що не дозволяє поворушитись, тоді виникає тільки одне бажання – позбавитись цього болю будь яким чином.

Однією з причин цих неприємних відчуттів може бути стиснення нервових корінців грижею міжхребцевого диску.

Однією з причин цих неприємних відчуттів може бути стиснення нервових корінців грижею міжхребцевого диску.

Грижа міжхребцевого диску – це випинання вмісту міжхребцевого диску через розірване фіброзне кільце. Коли це випинання стискує нервові корінці – виникає біль та порушення роботи нерву.

Грижі можуть виникати в різних відділах хребта, чим і пояснюється різноманіття симптомів та проявів.

Симптоми:

  • біль у шиї
  • біль, слабкість та заніміння у одній або обох руках, пальцях рук
  • біль у грудному відділі хребта
  • біль між лопатками та грудній клітці
  • біль у попереку
  • біль, слабкість та заніміння у одній або обох ногах, пальцях ніг

Тому, якщо Вас турбує постійний  біль у хребті, що розповсюджується у руки чи ноги, вам важко ходити, важко знайти положення при якому біль зникає – можливо це є результатом гриж міжхребцевих дисків. Остаточно дізнатись причину Вашого болю допоможуть спеціалісти медичного центру SPINEX.

Діагностика

Еталоном діагностики є МРТ ураженої ділянки хребта та консультація нейрохірурга, часто, при наявності ознак нестабільності, як додатковий метод ми рекомедуємо цифрову рентгенографію та СКТ.

Лікування

Навіть якщо буде виявлено одну чи декілька гриж – це не обов’язково буде означати, що необхідна операція. Більшість протрузій та гриж дисків можливо вилікувати не оперативним способом. Лікарями нашого центру спільно з Вами буде складено план лікування. Це може бути комплекс медикаментозного лікування в поєднанні з форамінальними та епідуральними блокадами.
Іноді, не зважаючи на лікування, досягнути полегшення болю не вдається. Тоді необхідно проводити видалення грижі міжхребцевого диску оперативним шляхом.

У центрі SPINEX видалення гриж міжхребцевих дисків проводиться двома сучасними малоінвазивними способами: мікрохірургічним та ендоскопічним.

Ендоскопія
Мікродискектомія

Кожен з них є безпечним та ощадливим для хребта. Навіть не потрібно буде знімати шви – їх просто не буде. Полегшення після видалення грижі відмічається одразу після операції. Який саме метод оперативного втручання найкраще підійде в тому ти іншому випадку визначать наші лікарі під час консультації.

Видалення грижі мікрохіругічним способом під мікроскопом
Видалення грижі за допомогою ендоскопу

Для лікування проблем хребта наш медичний центр впроваджує новітні світові методики,які направленні на максимально ранню активізацію та реабілітацію людей після операцій.
Вже в день операції, ще перебуваючи в палаті післяопераційного відновлення, з нашими пацієнтами починають займатись лікарі-реабілітологи. Вони контролюють весь процес підняття з ліжка, допомагають правильно сідати. Саме так – сідати дозволяється одразу після операції! На наступний день після операції заняття з реабілітологом продовжуються вже у спортивно-лікувальному залі, що знаходиться у тому ж приміщенні. За рахунок впровадження сучасних ощадних методик проведення операцій та принципів ранньої активізації і реабілітації наші пацієнти їдуть додому за кермом свого автомобіля вже на наступний день.

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля