Кубітальний синдром, синдром Гійона | Spinex

Хірургія нервів / Мікрохірургія кисті

Кубітальний синдром, синдром Гійона

Кубітальний синдром, синдром Гійона

Ліктьовий нерв має досить важливу функцію в організмі людини, він відповідає за роботу дрібних м’язів кисті, а також за чутливість мізинця та половини безіменного пальця. У ділянці ліктя та зап’ястя він  проходить через канали які формуються кістками, зв’язками та м’язами.

Ці місця є достатньо вразливими, часто виникають мікротравми,  і як наслідок,  зв’язки над нервом потовщуються  та стискають його. В зв’язку з цим, виникають наступні симптоми:

  • біль, терпкість в мізинці та безіменному пальцях, що поступово наростає до повної відсутності чутливості; 
  • зменшення м’язової сили в кисті – проявляється деякою незграбністю при виконанні роботи, яка потребує дрібної моторики пальців рук;
  • через деякий час після початку захворювання виникає значна втрата працездатності внаслідок вираженого  порушення рухів в пальцях кисті;

Вищевказані симптоми посилюються вночі та порушують сон, що заставляє знаходити зручне положення для руки, трясти нею, розтирати, опускати з ліжка. Якщо не проводити лікування, поступово виникає атрофія кисті в ділянці тилу та м’язів мізинця, хворому тяжко виконувати звичні рухи пальцями, наприклад: взяти чашку, застібнути ґудзики, чистити картоплю тощо; згодом затерпання та слабкість стають незворотними.

Якщо виникають подібні симптоми, необхідно як найшвидше звернутись до кваліфікованого спеціаліста! Після огляду лікар для підтвердження діагнозу призначає виконання сучасних методів дослідження:

  • УЗД кубітального каналу – візуалізує наскільки сильно нерв стиснений в каналі;
  • ЕНМГ (електронейроміографія) – дослідження, яке визначає провідність електричного струму по нерву, таким чином показує ступінь його враження;

Малоінвазивне хірургічне втручання направлене на звільнення нерву від стискання потовщеними зв’язками та м’язом триває близько 30 хвилин. В медичному центрі Spinex виконується повний цикл лікування хворих з подібною патологію, внаслідок чого вже в день операції можна йти додому! А на наступний день після хірургічного втручання наші пацієнти починають відчувати значне покращення!

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля