Невралгія трійчастого нерву | Spinex

Хірургія головного мозку

Невралгія трійчастого нерву

Невралгія трійчастого нерву

Які симптоми цього захворювання?

Невралгія трійчастого нерву широко розповсюджена патологія. Хронічне захворювання, яке проявляється нападоподібним болем в ділянці обличчя (лоб, верхня або нижня щелепа) відповідно до нервової гілки нерву. Біль має гострий, інтенсивний, прострілюючий, спонтанний характер виникнення.

Найчастішою причиною даного захворювання є стиснення трійчастого нерву судиною (нейро-васкулярний конфлікт). Також може бути стиснення пухлиною головного мозку, аневризмою судин головного мозку, внаслідок перенесеної чи загострення герпетичної інфекції, у пацієнтів із розсіяним склерозом. При тривалому стисненні внаслідок постійної пульсації судини виникає витончення оболонки, що вкриває нерв. Після того як оболонка витончилась повністю люди починають відчувати постійний нестерпний біль в ділянці обличчя, що не знімається прийомом медикаментів. Напади болю провокуються жуванням, вживанням рідини, при вмиванні, голінні, тощо.

Які є методи лікування?

Першочергово необхідно виконати МРТ головного мозку для вияснення точної причини невралгії.

Пацієнтам призначають курс консервативного медикаментозного лікування (Карбамазепін, Фінлепсин, Габапентин, Прегабалін, тощо).

При наявності пухлини чи то аневризми судини головного мозку – проводиться відповідне хірургічне втручання. При наявності нейро-васкулярного конфлікту, та неефективності консервативної терапії  – проводиться нейроваскулярна мікродекомпресія (операція Джанетта), яка полягає у встановленні спеціальної тефлонової прокладки між судиною та нервом, після чого пульсуючий біль зникає. Дане втручання виконується під потужним та сучасним нейрохірургічним мікроскопом. Відразу ж після операції біль зникає, і пацієнт відчуває значне полегшення.

При наявності протипоказань до операції, або при постгерпетичній невралгії, невралгії трійчастого нерву на грунті розсіяного склерозу – пропонується сучасний метод лікування – радіочастотна абляція Гассерова вузла.

Що таке радіочастотна абляція Гассерова вузла?

Операція полягає у проведенні тонкої голки зі спеціальним кінчиком на ній в місце розташування Гассерова вузла, що прогрівається до температури 75-80 ͦ С та виникає зменшення болю в обличчі. Дана операція проводиться під місцевою та внутрішньовенною анестезіями. Після операції може виникнути незначна терпкість в половині обличчя на стороні якої проводилось втручання.

В нашому центрі ми застосовуємо сучасні техніки та обладнання європейського рівня від провідних виробників, лікарі-нейрохірурги регулярно проходять стажування у провідних клініках Європи з приводу лікування даної патології. Діагностика та лікування проводиться згідно протоколів Європейської асоціації нейрохірургічних товариств.

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля