Радіочастотна абляція – фасет-синдром | Spinex

Хірургія хребта

Радіочастотна абляція – фасет-синдром

Радіочастотна абляція – фасет-синдром

Малоінвазивне хірургічне лікування болю

Малоінвазивне хірургічне лікування носить амбулаторний характер. Сучасна апаратура дозволяє з високою точністю діагностувати причину болю, визначивши її джерело і «маршрут». Лікар під візуальним контролем рентгенологічної чи ультразвукової апаратури, за допомогою спеціальних інструментів, без розрізу, маніпулює поблизу нервових утворень, точно обробляючи мінімально обмежений обсяг тканин, які є джерелом захворювання.

Центр володіє всіма технологічними можливостями, сучасною апаратурою та методиками для малоінвазивного хірургічного лікування широкого спектру захворювань.

Радіочастотна абляція при больовому фасет синдромі

Які симптоми цього захворювання?

Симптоми больового фасет-синдрому: біль в поперековому відділі хребта, що може віддавати на передню поверхню живота, у сідниці, на бокову поверхню стегон, промежину; біль посилюється при розгинанні спини, при тривалому стоянні, сидінні; полегшення болю починається при займанні горизонтального положення.

Радіочастотна абляція (РЧА) медіальних гілочок фасеткових суглобів.

Що таке радіочастотна абляція (РЧА) медіальних гілочок фасеткових суглобів?

Кожен хребець має на задній поверхні відростки, що формують із вище та нижче лежачим хребцем фасетковий суглоб. При тривалому фізичному навантаженні, у людей похилого віку виникає порушення кровопостачання цих суглобів та починаються дистрофічні зміни, розростання кісткових структур, поява кісткових додаткових виступів (остеофітів), що починають тиснути на нервові закінчення, що іннервують даний суглоб та викликають біль.

Встановлення спеціальних голок в проекції нервового корінця.

РЧА полягає у встановленні спеціальних голок в проекції фасеткових суглобів в проекції нервового корінця (медіальна гілка), що іннервує даний суглоб. Проводиться рентген-навінація правильного розташування голок, після чого проводиться «випалювання» даного корінця при температурі 80 ͦС тривалістю 90 секунд та виключення ураженого суглобу від болю. Після цього пацієнт відчуває зменшення болю в спині одразу.

Чи дозволить даний метод лікування позбавитись болю назавжди?

Даний метод лікування допомагає нам визначити нерв, який викликає біль в спині або шиї. На жаль, за допомогою цього метода можливо позбавитись лише болю, але причина захворювання залишається, тому проведення ЛФК та відповідних вправ для хребта є запорукою збереження позитивного ефекту.

Які ризики і ускладнення, пов’язані з цією маніпуляцією?

Це безпечна маніпуляція. Але, як і будь-яка інвазивна маніпуляція, вона несе в собі невеликий ризик можливих ускладнень. У нашому Центрі для точного позиціонування голки, під час проведення ін’єкції, використовується ренген-навігація (С-дуга), тому ризики блокади зведені до мінімуму.

В нашому центрі ми застосовуємо сучасні техніки та обладнання Європейського рівня від провідних виробників, лікарі-нейрохірурги регулярно проходять стажування у провідних клініках Європи з приводу лікування даної патології. Діагностика та лікування проводиться по протоколах Європейської асоціації нейрохірургічних товариств.

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля