Спондилолістез (зміщення хребців) | Spinex

Хірургія хребта

Спондилолістез

Спондилолістез (зміщення хребців)

Сам термін «спондилолістез» означає зміщення хребців один відносно іншого. Причинами  зміщення можуть бути травми, перенавантаження, слабкість зв’язкового апарату хребта, або  як прояв процесу «старіння» хребта та вроджені зміщення.
Внаслідок такого зміщення хребців порушується нормальна правильна форма хребта, його гармонія та спроможність виконувати опорну функцію. Хребці можуть зміщуватись у будь-якому відділі хребта.

Спондилолістези бувають фіксованими стабільними – це коли зміщення відбулось і зафіксувалось на певному рівні. Бувають нестабільними – коли при рухах у хребті ступінь зміщення то збільшується то зменшується. Бувають також прогресуючими – коли зміщення невпинно наростає з часом. Іноді доходить до повного зсуву хребця.  

За рахунок того, що хребець зміщується зі свого звичного місця, відбувається защемлення спинного мозку та нервів , які проходять у хребті.  Від того де саме відбулось це защемлення та на скільки воно виражене залежать прояви та симптоми захворювання. Часто турбує біль у хребті різного характеру: пекучого, стріляючого, ниючого. Болять та німіють руки, ноги. Доходить до втрати можливості вільно та рівно ходити, порушується хода, постава.

Своєчасне звернення до кваліфікованого спеціаліста на ранніх стадіях спондилолістезу дозволить розробити правильну тактику лікування , і допоможе максимально уповільнити зміщення хребців. Якщо таке зміщення вже відбулось – то своєчасне звернення допоможе не запізнитись з необхідною операцією. Адже коли вже відбулось зміщення хребця зі стисненням нервів чи спинного мозку, виникла слабкість та заніміння у кінцівках – зволікати  не варто.

Під час звернення в медичний центр SPINEX Вам буде надано вичерпну інформацію про стан хребта, можливих проблем в ньому та про різні варіанти лікування та реабілітації.

Операції з приводу спондилолістезів направлені на відновлення правильної форми хребта, забезпечення стабільності та звільнення затиснутих нервів.  Усі такі операції проводяться із встановленням спеціальних імплантів. Вони захищають звільнені нерви, стабілізують та відновлюють правильну форму хребта, запобігають подальшому розвитку зміщення хребця, дозволяють проводити повноцінну  реабілітацію.

Зміщення хребців
Зображено фіксуючу систему, що утримує хребет у правильному положенні після виправлення зміщення хребців

Новітні світові методики, що запроваджені у медичному центрі SPINEX  направленні на максимально ранню активізацію та реабілітацію людей після операцій на хребті .Вже в день операції, ще перебуваючи в палаті післяопераційного відновлення, з нашими пацієнтами починають займатись реабілітологи. Вони контролюють весь процес підняття з ліжка, допомагають правильно сідати. Саме так – сідати дозволяється одразу після операції!

На наступний день після операції заняття з реабілітологом продовжуються вже у спортивно-лікувальному залі, що знаходиться в тому ж приміщенні.

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля