Травматичні пошкодження периферичних нервів | Spinex

Хірургія нервів / Мікрохірургія кисті

Травматичні пошкодження периферичних нервів

Травматичні пошкодження периферичних нервів

Травматичні пошкодження периферичних нервів виникають при механічному враженні нервового стовбура, внаслідок чого повністю чи частково порушується цілісність нерва, або виникає його стиснення рубцевою тканиною. Це проявляється наступними симптомами:

  • оніміння в окремих ділянках руки чи ноги, що відповідає зоні іннервації нерву;
  • болючістю в ділянці післятравматичного рубця, та в ділянках безпосередньої іннервації враженого нерву;
  • слабкістю та відсутністю окремих рухів  в верхній чи нижній кінцівках або пальцях.

Діагноз підтверджується додатковими методами дослідження:

  • УЗД дає відповідь на запитання чи повністю перерваний нерв. Якщо це так на УЗД можна визначити відстань між кінцями пошкодженого нерву та визначити необхідність з’єднання кінців з використанням нервового аутотрансплантату.
  • ЕНМГ (електронейроміографія) – метод оснований на провідності нервовим стовбуром електричних імпульсів. При відсутності порушення цілісності нерву дозволяє визначити ступінь його пошкодження.

Лікування такої патології в більшості випадків хірургічне – проводиться зшивання кінців нерву або звільнення його від рубцевої тканини, що дає можливість проростанню нових нервових волокон та відновленню втраченої функції. В окремих випадках при значній відстані між перерваними кінцями нерву необхідно підшивання нервового аутотрансплантату. Важливо знати, що чим раніше хворий з пошкодженням нерву звернеться до фахівця та пройде відповідне лікування, то швидшим та якіснішим буде відновлення!  В медичному центрі Spinex проводиться повний цикл лікування починаючи від хірургічного втручання закінчуючи реабілітацією, що забезпечує чудовий результат та відновлення в короткі строки! 

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі* Обов'язкові для заповнення поля